Järvakandi Klaasistuudio

 

KINGITUSED
SISEKUJUNDUSELEMENDID
MEELELAHUTUS - KLAASIPUHUMINE
MÜÜK & TELLIMINE

klaasistuudio@gmail.com


PARIM KINGITUS - KLAASIST EESTI KÄSITÖÖ

Eesti käsitöö-klaas. Järvakandi Klaasistuudio Elamuskingitus - klaasipuhumine. Järvakandi Klaasistuudio KINGITUSED igaks tähtpäevaks firmale, mehele, naisele - kõigile! Ajalooline klaas kohalikust toorainest. Järvakandi Klaasistuudio
   
Meie valmistatud klaasist kingitusi osta Järvakandi Klaasimuuseumi töökojast ja edasimüüjatelt
Klaasikoda saad külastada etteteatamisel klaasistuudio@gmail.com 

Eero Vaikre modelleerib klaasist pudeli kaelaEero Vaikre lõpetab klaasist vaasi puhumist

Klaasipuhumine leiutati 2000 aastat tagasi. Töövahendeid ja ahjusid on aja jooksul moderniseeritud, kuid klaasist õõnesvormide puhumise tööprotsess käib ikka samamoodi kui 1.sajandil. Järvakandi Klaasistuudios on ka materjal sarnane ajaloolisele klaasile, sest klaasikeedu toorainena on osaliselt kasutatud Eestist, Tabinalt kaevandatud liiva.

Puhumiseks peab klaas olema piisavalt vedel. Meie klaasikojas kasutatavate materjalide puhul on temperatuur ahjus 1130°C. See on küll hoomamatult kuum, kuid see eest igat kraadi väärt!


Hämmastava protsessi käigus valmivad klaasipuhuja piibu otsas alati kordumatud meened, auhinnad, kingitused. Liivsöövitatud logo või kalligraafilise graveeringuga ainulaadne klaasist kingitus rõõmustab iga austust vääriva partneri südant.
Suuremate tellimuste ja erisoovidega soovitame aga varakult kontakti võtta, sest peale klaasist eseme puhumist ja selle aeglast jahutamist ehk lõõmutamist järgmise päevani, vajab iga ese kindlasti ka käiadel viimistlemist.


 

TRADITSIOONILINE EESTI KÄSITÖÖ-KLAAS

Järvakandi klaasipuhumise traditsioonid ulatuvad aastasse 1879, mil rajati siia esimene klaasikoda. Kogu Eesti klaasitööstuse ajalooga saad tutvuda meie kõrval asuvas tares, vanas klaasipuhuja elamus - Järvakandi Klaasimuuseumis.

Käsitöö on alati õilis ja prioriteetne ning aitab suurepäraselt kaasa hubase kodu rajamisele. Meie käsitsi puhutud toodete seast leiad põnevaid ajaloolise hõnguga kingitusi ja
 klaasesemeid igaks tähtpäevaks.
Parima valiku puhutud ja valatud Eesti käsitöö-klaasi leiad Järvakandi klaasikojast, kus on müügil  ajaloolise hõnguga ehted, lilled, linnud, kingitused, suveniirid, meened, õlipudelid, dekantrid, kannud, vaasid, kausid, vaagnad, joogiklaasid ja palju muudki. Stiilsete, looduslähedaste, käsitsi valmistatud toodete disain ja värvivalik on pidevas täienemises ning alati kordumatu

Vajadusel saame Sulle puhuda sisekujunduselemendi, lähtuvalt Sinu soovidest ja kodus valitsevatest värvitoonidest. 

Meie toodete edasimüüjaid leiad nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui Raplas.
Klaas - vahendajad - Tallinn, Tartu, Pärnu,Rapla, Järvakandi

Klaasist õunapuu pakkudesse puhutud klaaspudelid muudavad kodu hubaseks
Õunapuu pakkudesse puhutud klaasist pudelid.
Autor: Eero Vaikre
 Tule klaasipealinna klaasi puhuma!
 
PROOVI ISE KLAASI PUHUDA!

Klaasi valmistamise protsess on väga põnev vaatemäng, kuid veelgi kütkestavam on seda ise proovida. Kuna klaasipuhujaks ei sünnita, ulatab Sulle abistava käe meie lahke meister Eero Vaikre. Ta võtab vedela, hävitavalt kuuma klaasi piibuga ahjust välja, ülejäänu jääb aga tema valvsa pilgu all Sinu teha.

Kui Sa tahad oma kopsumahtu proovida, küsi lihtsat klaasist mulli puhumist.
Omanäoline kingitus valmib aga luike, roosi või  vaasi tegemist katsetades. Peale puhutud klaasi aeglast, järk-järgult jahutamist järgmise hommikuni, on Sul ise tehtud suveniir Klaasipealinnast, suurepärane kingitus parimale sõbrale või ainulaadne auhind austust väärivale inimesele.Klaasipuhumine - broneeri aeg!

 

Jahtunud klaasile saab graveerida pühenduse või liivatada firma logo. 
Loe klaasi graveerimisest...

KLAASIPUHUMISE HOOAEG

Aprillist jaanuarini saad vaadata meistri töövõtteid või sõpradega vedelat klaasi näppides eksootiliselt oma vaba aega veeta.
Klaasipuhumise hooajal valmivad ka kõik meie klaasist tooted. Turismihooaeg on ka parim aeg tellimuste esitamiseks, sest siis valmistame kõiki Teie soove arvestavad firmakingitused, meened, auhinnad jne.
Talvisel perioodil on tellimuste teostamiseks turismihooajal puhutud klaasesemete toorikud. Esimesed tellijad saavad paremad palad!

Vabal ajal puhu Järvakandis klaasi!

Vabal ajal puhu Järvakandis klaasi!

 
Klaas on ahjus sulanud - piibud sooja!
Klaasipiip sooja!

KOOLITUSED

Klaas on ahjus hoomamatult kuum - 1130°C. Sulanud klaasi suudab ahjust välja võtta ja taltsutada ainult kogemustega klaasipuhuja. Pakume klaasipuhumise algõpet kõigile teile

• kel on kindel soov ja tahtmine ise klaasi ahjust välja võtta
• kes tahavad klaasist midagi eriliselt lahedat valmis puhuda
• kel on tõsisem huvi klaasipuhumise vastu

 

Uuri asja...